Ünlü Land Rover restomod uzmanı Arkonik, 1989 model Land Rover Defender’ı Bugatti’nin eski tasarımcısı Etienne Salomé’nin dokunuşuyla elden geçirerek, Land Rover Beach Cruiser’ı yarattı.

SUV modelleriyle dikkat çeken ve ülkemizde lüks araç kategorisiyle mutlaka bazı araç alıcılarının hayalinde bulunan Land Rover birçok modeliyle otomotiv sektöründe önemli bir yeri tutuyor. Land Rover model araçların ünlü restomod uzmanı Arkonik, 1989 model bir Land Rover Defender’dan “Land Rover Beach Cruiser” modelini yarattı. Bilmeyenler için açıklamak gerekirse;  klasikleşmiş, eski bir otomobil modelinin tasarım ruhunu bozmadan bazı özelliklerinin yeni teknolojilerle geliştirilmesine ve değiştirilmesine “Restomod” deniliyor.

Beach Cruiser’i meydana getiren sürpriz tasarımcı ise; Bugatti’nin eski tasarımcısı Etienne Salomé. Salomé, abartı ve aşırıya kaçan bir model tasarlamak yerine sadece temel ihtiyaçlar üzerinden Beach Cruiser’in tasarımına başladı ve farklı bir üstü açık model ortaya çıktı.

Yenilenmiş bir tasarım ve temiz bir hava vadediyor

Arkonik Defender

Beach Cruiser, üstü açık bir model olarak elbette en başta temiz bir hava vadediyor fakat bunun yanı sıra yenilenmiş bir tasarım olarak da kullanıcıların dikkatini çekebilecek potansiyelde. Minimalist havası bozulmayan aracın ikonik yuvarlak farları vintage havasını güçlendirmek için ön ızgarada yer alıyor. Gizli kapı kolları ve arazi lastiklerinin sardığı 16 inç çelik jantlar ise dikkat çeken diğer yerler.

Bir restomod araçtan beklenen dışında Beach Cruiser, teknolojinin yeniliklerinden pek de nasiplendirilmeyerek orjinaline sadık bırakıldı. Ayrıca aracın oturma düzenine bakıldığında, arka taraf yük için ayrılmış durumdayken ön tarafta ise üç kişiye yer tanıyor. 3.9 litrelik bir V8 motor bulunduran aracın fiyatı ise 240 bin dolardan başlıyor. Arkonik Land Rover Beach Cruiser’in performans özellikleri ise halen açıklanmadı.

 

Kaynak:Webtekno

avatar-testimonial-courses

Öncelikle şunu söyleyebilirim; ilk başta tereddütlerim vardı acaba yararlı olur mu örgün eğitim gibi, iyi anlayabilir miyim diye ama gördükten sonra anladım ki gereksiz endişelermiş. Aksine online eğitim çok daha iyi. Kaçırdığım dersleri izleyebiliyorum. Hocalar çok ilgili ders dışında da sorularınıza yanıt verip ilgileniyorlar. Aynı zamanda kursa kayıt olmadan kayıt aşamasında nasıl ilgileniliyorsa, kurs bitiminde de ayni ilgi hiç değişmiyor. Kesinlikle diğer eğitimlerinizi de düşünürüm😇🙏🏿

Damla Yaren

2.000'den fazla
5 Yıldızlı Derecelendirme

5-stars-white

2.000 öğrenci tarafından 5/5 puan

Leave A Comment