clubhouse devlerin dikkatini çekti

Merak Edilen Uygulama “Clubhouse”

Son günlerin en popüler uygulaması olan Clubhouse rakiplerinin dikkatini çekmiş durumda. Çok basit bir mantıkla oluşturulan Clubhouse sesli sohbet sistemi, birçok rakibi tarafından kopyalanmaya başlandı. Geçmişte TikTok’un kısa hikaye formatında yakaladığı başarıdan sonra rakiplerinin formatı kopyalayarak platformlarına eklediği gibi. Hatırlayacağımız üzere Instagram başta olmak üzere, Facebook ve Twitter’da benzer kısa hikaye formatları oluşturuldu. İlerleyen zamanlarda bu formatları daha da geliştirerek TikTok‘a rekabetçi bir çok yenilik hayata geçirdiler. Instagram ve Facebook’ta “Story“, Twitter’da yakın zamanda platforma eklenen “Fleets” başlıca örnekler olarak sayılabilir.

Yenilikçi içerik ve uygulamalar her zaman dikkat çeker, öncü olur ve rakipleri tarafından kopyalanarak geliştirilir. Bu süreç bir çok alanda böyledir ve içeriğin çok değerli olduğu günümüzde de kaçınılmaz hale gelmiştir. Sesli sohbet özelliğine farklı boyut kazandıran ve davet sistemiyle çalışan Clubhouse rakiplerinin dikkatini çekmeyi başardı. İlk önce Twitter’ın “Spaces” uygulaması platforma eklendi, şimdi de Telegram sesli sohbet özelliğini geliştirerek kullanıcılarına sundu. Bildiğimiz gibi Telegram WhatsApp’ın kullanıcı bilgilerini hiçe sayan dayatması sonrasında daha popüler hale gelmişti. Özelliklerini sürekli güncellemeye devam eden Telegram, geçtiğimiz yıl içinde sesli sohbeti platformuna dahil etti. Sesli sohbet özelliğini geliştiren ve içerik olarak Clubhouse uygulamasını kopyalan Telegram, artık sesli sohbetlere milyonlarca kullanıcının katılmasına izin veriyor. Ayrıca uygulama içeriğinde Clubhouse ve Zoom‘da olduğu gibi el kaldırma özelliği mevcut. Böylece daha sağlıklı bir sohbet ortamı yaratılmaya çalışılıyor. Bununla birlikte sesli sohbetler geçici olarak ihtiyaç duyulması durumuna göre kayıt altına da alınabiliyor.

Clubhouse Genel Kullanıma Açılacak mı ?

Clubhouse şuan için hala davet sistemiyle çalışarak sınırlı kullanıcıya hizmet vermeye devam ediyor. Genel kullanıma geçerek, reklam pazarından daha büyük pay almak için uygulama geliştirmesi yapıp yapmayacakları büyük merak konusu. Bildiğimiz gibi sosyal medya platformları artık markaların en büyük reklam kanalları olmuş durumda. Özellikle E-ticaret firmaları için müşteri ve potansiyel müşteri ile yaşadıkları deneyim firmalar için vaz geçilmez durumda. Bununla paralel sosyal medya kanallarına ayrılan bütçe de gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Clubhouse yetkilileri tahmin edebileceğimiz gibi bu durumun farkında ve bilincindedir. Doğal olarak genel kullanıcıya açılarak reklam potansiyelini büyütmek bu platform için de kaçınılmaz görünüyor.

Sosyal Medya Dijital Pazarlama ve E-Ticarete Dair Haberlere Buradan Ulaşabilirsiniz

Clubhouse Sosyal Medyaya Yenilik Getirdi

Clubhouse 2021’in En Çok İlgi Gören Uygulamalarından Biri Oldu!

avatar-testimonial-courses

Öncelikle şunu söyleyebilirim; ilk başta tereddütlerim vardı acaba yararlı olur mu örgün eğitim gibi, iyi anlayabilir miyim diye ama gördükten sonra anladım ki gereksiz endişelermiş. Aksine online eğitim çok daha iyi. Kaçırdığım dersleri izleyebiliyorum. Hocalar çok ilgili ders dışında da sorularınıza yanıt verip ilgileniyorlar. Aynı zamanda kursa kayıt olmadan kayıt aşamasında nasıl ilgileniliyorsa, kurs bitiminde de ayni ilgi hiç değişmiyor. Kesinlikle diğer eğitimlerinizi de düşünürüm😇🙏🏿

Damla Yaren

2.000'den fazla
5 Yıldızlı Derecelendirme

5-stars-white

2.000 öğrenci tarafından 5/5 puan

Leave A Comment