Discord, Rythm ve Groovy botlarının kaldırılmasıyla harekete geçti. Bu süreçte YouTube entegrasyonlu Watch Together özelliğini test ediyor.

DiscordYouTube videolarını kullanıcıların birlikte izlemelerine olanak tanıyan Watch Together özelliğini test ediyor. Ortaya çıkan bu durum Google‘ın Discord’un popüler modlarını kapatmasının ardından geldi. Yeni özellik yakın zamanda çok az kişide kullanıma sunuldu.

Seçenek Discord’un normal ekran paylaşma özelliğine benziyor. Yine de birtakım YouTube‘a özel entegrasyon seçenekleri yer alıyor. Bir video izleyecek kişiler orijinal videonun bağlantısını ilgili alana yapıştırarak izlemeye başlayabiliyor. Bunun yanı sıra diğer kullanıcıların link ekleyip ekleyememesini de ayarlayabiliyor.

 

Discord üzerinden YouTube videosu izlerken reklam görünecek

Bu işlevlerin videosuz şekline daha önce Rythm ve Groovy botları da sahipti. Ancak birtakım problemlerden ötürü iki botun erişimi kesildi. İki bot ile özellik arasındaki en büyük fark resmi bir YouTube entegrasyonunun olması ve video izlenirken platformun reklamlara yer vermesi oldu.

Kullanıcılar aracı kullanırken açılır pencerede bir uyarı çıkıyor. Burada YouTube, videoları izlerken reklamlarla karşılaşacağınızı belirtiyor. Pop-Up bunun yanı sıra Watch Together özelliğinin Discord tarafından oluşturulduğunu ancak YouTube tarafından desteklendiğini not düşüyor.

İlerleyen süreçte büyük sunuculara geliyor

Yeni aracın şu anda kişilere ve sunuculara açıldığı bildiriliyor. İlerleyen süreçte büyük kitlelere hitap eden sunucularda da kullanılabilecek. Şu anda nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, Discord‘un Game Labs sunucusunda test işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sizler Discord platformuna gelen YouTube entegrasyonuna sahip Watch Together özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

Kaynak; Shiftdelete.net

avatar-testimonial-courses

Öncelikle şunu söyleyebilirim; ilk başta tereddütlerim vardı acaba yararlı olur mu örgün eğitim gibi, iyi anlayabilir miyim diye ama gördükten sonra anladım ki gereksiz endişelermiş. Aksine online eğitim çok daha iyi. Kaçırdığım dersleri izleyebiliyorum. Hocalar çok ilgili ders dışında da sorularınıza yanıt verip ilgileniyorlar. Aynı zamanda kursa kayıt olmadan kayıt aşamasında nasıl ilgileniliyorsa, kurs bitiminde de ayni ilgi hiç değişmiyor. Kesinlikle diğer eğitimlerinizi de düşünürüm😇🙏🏿

Damla Yaren

2.000'den fazla
5 Yıldızlı Derecelendirme

5-stars-white

2.000 öğrenci tarafından 5/5 puan

Leave A Comment