E-ticaret Eğitimi Neden Önemli?

E-Ticaret Eğitimi Nasıl Olmalı ?

E-ticaret eğitimi uzman ve tecrübeli kişiler tarafından uygulamalı olarak verilmelidir. Dijital pazara olan ilginin artması sonucunda ortaya çıkan uzman açığı, yetkin kişiler tarafından doldurulmalıdır. Bunun sonucunda verilen uzmanlık eğitimleri dijital pazarlama ile desteklenmelidir.  Sosyal medyanın ürün satışında ve tanıtımında aldığı yer unutulmamalı ve eğitim sosyal medya trendlerini içermelidir. Eğitimin içeriğinde dijital pazarlamaya ve E-ticarete dair kullanılması gereken online araçlar uygulamalı olarak gösterilmelidir.

E-Ticaret Uzmanlığı Nedir ?

E-ticaret uzmanı, ürün stok kontrolü yapan, ürünlerin sürekli güncel kalmasını sağlayan kişidir. Dijital pazarlarda ürün satışı gerçekleştirmeyi hedefleyen yenilikler ve rakip analizleri yapar. Bu alanda uzmanlaşmak isteyen ve kariyer planı yapan kişilerden; takım çalışmasına yatkın, yenilikleri takip eden, araştırmayı ve planlı çalışmayı seven kişiler olmaları beklenir. E-ticaret uzmanı dijital gündemi sürekli takip etmeli, rakip analizleri yaparak ürünlerini güncel tutmalıdır. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki trend ürünlerin araştırmasını yaparak yenilikçi olmalıdır. E-ticaret uzmanı dijital pazarlama konusunda da gerekli bilgilere sahip olarak gerekli araçları kullanabilmelidir. Sosyal medya reklamcılığının ve ürün satışının önem kazanması ile birlikte E-ticaret uzmanlarının bu alanda da bilgili olması gerektiğini söylemeliyiz.

E-Ticaret Eğitimi Neden Önemlidir?

Dijital pazarın gün geçtikçe büyümesi ile birlikte firmalar bu alana yönelerek ürünlerini E-ticaret pazarında satışa sunmaya başladılar. Pandemi döneminde E-ticaret %160’ı aşan bir büyüme gösterdi. Pandeminin etkisi ile birlikte kapanan veya sınırlı şekilde hizmet veren çoğu işletme E-ticaret uzmanı olarak hizmet alabileceği personel arayışına girdi. Bu durum doğal olarak E-ticaret uzmanı olmak isteyenler için yeni bir kariyer yolu açığa çıkardı. E-ticaret uzmanı olmak isteyen kişiler de bu gelişmeler sonrasında eğitim alabilecekleri, uzman yetiştirme birikimi, becerisi olan E-ticaret kursları ve E-ticaret uzmanlık programları arayışına girdiler. Aliter Akademi olarak bizler tecrübeli ve donanımlı kadromuz ile E-Ticaret alanında iş bulma şansınızı arttıran ve iş başvurunuzda bir adım öne geçmenizi sağlamayan E-ticaret Uzmanlığı Eğitim Programımız ile yeni uzmanlar yetiştirmeye devam ediyoruz. E-ticaret uzmanlığı eğitimimiz ile; pazar yerlerine en doğru şekilde ürün girişi yaparsınız, E-ticaret web sitelerinde mağaza açabilme ve yönetme becerisini kazanırsınız. Eğitimin size bilgi katacağı diğer konu başlıkları:

  • Tedarikçi seçimi hakkında detaylı bilgiler
  • Ürün araştırması yaparken izlenmesi gereken yollar ve ürün seçimi
  • Ürün analizi
  • Dijital pazarda satış taktik ve stratejileri

E-Ticaret Uzmanları Firmalar İçin Değer Kazanmaya Devam Ediyor

Sıkıntılı pandemi süreci ile birlikte firmalar E-ticaret web sitelerine yönelmek zorunda kaldılar. Yeni personel arayışında bulunan veya kadrosunu geliştirmek isteyen firmalar için E-ticaret uzmanları önemli yer tutuyor. E-ticaret uzmanı olmak isteyen kişiler için profesyonel kurumlardan eğitim almak atılacak ilk adım durumda. Eğitim programımız ile tecrübeli ve donanımlı eğitmenlerden detaylı bilgi alabilirsiniz. Hazırladığımız uzmanlık programı ile iş başvurularınızda sizi bir adım öne çıkaracak bilgileri en doğru kişilerden en hızlı ve en pratik şekilde alırsınız.

avatar-testimonial-courses

Öncelikle şunu söyleyebilirim; ilk başta tereddütlerim vardı acaba yararlı olur mu örgün eğitim gibi, iyi anlayabilir miyim diye ama gördükten sonra anladım ki gereksiz endişelermiş. Aksine online eğitim çok daha iyi. Kaçırdığım dersleri izleyebiliyorum. Hocalar çok ilgili ders dışında da sorularınıza yanıt verip ilgileniyorlar. Aynı zamanda kursa kayıt olmadan kayıt aşamasında nasıl ilgileniliyorsa, kurs bitiminde de ayni ilgi hiç değişmiyor. Kesinlikle diğer eğitimlerinizi de düşünürüm😇🙏🏿

Damla Yaren

2.000'den fazla
5 Yıldızlı Derecelendirme

5-stars-white

2.000 öğrenci tarafından 5/5 puan

Leave A Comment