Instagram Özel Lansman

Hikayesi bir görsel paylaşım sitesi olarak başlayan Instagram getirdiği birçok yenilik ile bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Gelir kapısı olabilecek her fırsatı değerlendiren çatı şirket Facebook’un bu anlamda getireceği direk yenilikler ise merakla beklenen bir durum. Instagram uygulamasına getirilen mağaza özelliğinin geliştirilmesi ise bu doğrultuda hız kesmeden devam ediyor.

Özel Lansman Yeniliği

Instagram son yenilikleri ile adeta bir E-ticaret sitesi halini almış durumda. Mağaza özelliğini geliştirmeye devam eden ve bu yöndeki çalışmalarını hızlandıran Instagram’ın bu özelliğini hangi boyuta taşıyacağı ise şuan için merak konusu. Fakat mağaza içeriğine yeni bir özellik ekleyerek bu durum hakkında biraz öngörü sahibi olmamızı sağladılar. Facebook getirdiği yeniliklerle Instagram mağaza özelliğini geliştirmeye devam edeceğe benziyor.

 

Instagram Mağaza Özel Lansman

Instagram Mağaza Yeni Özelliği Tanıtıldı

Son olarak Drops adı ile yayınlanan ve ülkemizde “Özel lansman” kullanıma sunulan yeni özellik oldukça basit. Markalar ve mağazalar ürünleri için belirledikleri lansman tarihini girerek kullanıcıların haberdar olmasını sağlıyor. Kullanıcılar bu tarihlere göre satışa çıkmış veya satışa çıkacak olan ürünlere göz atabiliyorlar. Ayrıca henüz satışa sunulmamış olan ürünler için Instagram mağaza içerisinde “Hatırlatıcı Koy” butonu ile de hatırlatıcı oluşturabiliyoruz. Ek olarak bu ürünler mağaza içindeki “Dilek Listesi” sekmesine de ekleyebiliyoruz. Instagram mağaza üzerinde yapılan bu yeniliklere rakipleri tarafından herhangi bir karşı hamle gelmiş durumda değil. Direk olarak E-ticaret firmalarını hedef alan bu yenilikler ile Facebook’un istediği pazar payına ulaşıp ulaşamayacağını ise zaman gösterecek.

Mağaza Özelliği Facebook İçin Neden Önemli?

Getirilen yeniliklerle amacın kullanıcılara daha “pratik” bir alışveriş deneyimi yaşatmak olduğu düşünülse de aslında durum biraz farklı. Facebook bu hamlesi ile Instagram mağaza özelliğini geliştirmeye devam ederek daha da yaygınlaşmasını amaçlanıyor. Bunun sonucunda güvenli alışveriş hizmeti sunan uygulaması üzerinden, farklı sitelere yönlendirmeden alışverişi tamamlamak istiyor. Böylece elde ettiği komisyon oranını arttıracak ve yeni bir gelir kapısı oluşturmuş olacaklar.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler Burada

avatar-testimonial-courses

Öncelikle şunu söyleyebilirim; ilk başta tereddütlerim vardı acaba yararlı olur mu örgün eğitim gibi, iyi anlayabilir miyim diye ama gördükten sonra anladım ki gereksiz endişelermiş. Aksine online eğitim çok daha iyi. Kaçırdığım dersleri izleyebiliyorum. Hocalar çok ilgili ders dışında da sorularınıza yanıt verip ilgileniyorlar. Aynı zamanda kursa kayıt olmadan kayıt aşamasında nasıl ilgileniliyorsa, kurs bitiminde de ayni ilgi hiç değişmiyor. Kesinlikle diğer eğitimlerinizi de düşünürüm😇🙏🏿

Damla Yaren

2.000'den fazla
5 Yıldızlı Derecelendirme

5-stars-white

2.000 öğrenci tarafından 5/5 puan

Leave A Comment