Microsoft, Windows 11’i Insider programına dahil olanlara dağıtmaya devam ederken, son kullanıcılar işletim sisteminin 5 Ekim’de resmen yayınlanmasını bekliyorlar. Şirket, yayınladığı yeni bir açıklamayla, Epic Games Store gibi üçüncü parti mağaza uygulamalarının Microsoft Store‘da yer almasına yeşil ışık yaktı.

Geçtiğimiz dönemlerde, Microsoft’un resmi mağazasında, herhangi bir şekilde parayla satın alınabilen yazılım barındıran hiçbir uygulama yer alamıyordu. Şimdilik Epic Games ile anlaşan şirketin yeni dönem planlarında Steam ve Amazon gibi platformların da mağazada yer alması var.

Microsoft, yapılan anlaşmayı resmen duyurdu

Microsoft’un resmi blogu olan Windows Blogs aracılığı ile yayınlanan açıklamaya göre, Windows 11 ile kullanıcılara sunulan yeni Microsoft Store’da Epic Games Store da yer alacak. Microsoft’un baştan aşağı yeniden tasarlanan ve kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşımayı amaçlayan yeni mağazası, 5 Ekim’de kullanıcılarla buluşacak. Epic Games Store ise birkaç ay içerisinde uygulamadaki yerini alacak.

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, Windows 10 kullanıcıları da Windows Store’un yeni versiyonundan faydalanabilecekler. Henüz resmi bir tarih açıklanmasa da önümüzdeki aylarda Windows 10 kullanıcıları için de özel bir Windows Store güncellemesi yayınlanacağı belirtildi.

Yayınlanan açıklamada Epic Games Store ve Amazon için ayrı bir paragraf açan Microsoft, bu iki platformun Microsoft Store’da yer alacağı için duydukları heyecanlı paylaşırken, yeni dönemde diğer üçüncü parti mağaza uygulamalarını da platformda görmek istediklerinin altını çizdi. Bu anlamda, Microsoft’un Steam ve GOG gibi diğer uygulamalara da yeşil ışık yaktığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Son olarak Microsoft’un değindiği bir başka konu da tarayıcı desteği… Yeni nesil mağazası ile birlikte Edge dayatmasına son verecek olan Microsoft, Opera ve Yandex tarayıcılara da bünyesinde yer verecek. Google Chrome ve Firefox ile ilgili henüz bir açıklama gelmiş değil.

Kaynak:ShiftDelete.Net

avatar-testimonial-courses

Öncelikle şunu söyleyebilirim; ilk başta tereddütlerim vardı acaba yararlı olur mu örgün eğitim gibi, iyi anlayabilir miyim diye ama gördükten sonra anladım ki gereksiz endişelermiş. Aksine online eğitim çok daha iyi. Kaçırdığım dersleri izleyebiliyorum. Hocalar çok ilgili ders dışında da sorularınıza yanıt verip ilgileniyorlar. Aynı zamanda kursa kayıt olmadan kayıt aşamasında nasıl ilgileniliyorsa, kurs bitiminde de ayni ilgi hiç değişmiyor. Kesinlikle diğer eğitimlerinizi de düşünürüm😇🙏🏿

Damla Yaren

2.000'den fazla
5 Yıldızlı Derecelendirme

5-stars-white

2.000 öğrenci tarafından 5/5 puan

Leave A Comment