Netflix’in uyguladığı yerel fiyatlandırma politikası, ülkelerin dolar kuruna endekslendi. Statista tarafından yapılan çalışma, platformu en ucuz kullanan ikinci ülkenin Türkiye olduğunu ortaya koydu. Hazırlanan listeye göre Netflix’in stardart paketinin Türkiye fiyatı, sadece 4,75 dolar.

190 ülkede aktif olarak hizmet vermekte olan dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix’le ilgili çarpıcı bir araştırma yapıldı. Yerel fiyatlandırma politikası uygulayan platformun hangi ülkelerde daha ucuz olduğunu araştıran Statista, Comparitech’in verilerini kullanarak bir liste oluşturdu. Oluşturulan liste, Netflix’i en ucuz kullanan ülkelerden bir tanesinin Türkiye olduğunu gözler önüne seriyor.

Statista’nın derlediği verilere göre dünya genelinde bu hizmeti en ucuza kullanan ülke, Arjantin. Ülkenin yerel para birimi olan pezoya göre fiyat oluşturan Netflix, bu ülkede standart planını yalnızca 4,67 dolara satıyor. Arjantin’in hemen üzerinde ise Türkiye yer alıyor. Netflix’in standart abonelik paketi, Türkiye’de 4,75 dolara mal oluyor. Netflix’in anavatanı ABD’de standart plan için 13,99 dolar istendiğini düşündüğümüzde, Türkiye ve Arjantin’in bu fiyatın çok daha altında hizmet satıldığını söyleyebiliriz.

İşte dünya genelinde Netflix’i en ucuza kullanan ülkeler

Netflix

Arjantin ve Türkiye’nin ardından Netflix’i en ucuza kullanan ülke, Brezilya. Netflix standart planı bu ülkede, 6,18 dolara mal oluyor. Kolombiya’da 7,04 dolar olan paket fiyatı, Peru’da 8,49 dolar, Hindistan’da 8,81 dolar, Filipinler’de 9,16 dolar ve Güney Afrika’da ise 9,44 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Bu arada; Netflix’in 190 ülkede hizmet veriyor olmasına rağmen hala dünya genelinde kullanılabilir olmadığını da belirtmek gerekiyor. Özellikle de Afrika’da, Netflix’in varlığından bihaber olan çok sayıda ülke var. Platformun tüm bu ülkelerde de hizmet vermesi durumunda tablo değişir mi bilinmez ancak mevcut koşullar, Türkiye’deki Netflix kullanıcılarının pek çok ülkedeki tüketiciden çok daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler:BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

Kaynak:BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

 

avatar-testimonial-courses

Öncelikle şunu söyleyebilirim; ilk başta tereddütlerim vardı acaba yararlı olur mu örgün eğitim gibi, iyi anlayabilir miyim diye ama gördükten sonra anladım ki gereksiz endişelermiş. Aksine online eğitim çok daha iyi. Kaçırdığım dersleri izleyebiliyorum. Hocalar çok ilgili ders dışında da sorularınıza yanıt verip ilgileniyorlar. Aynı zamanda kursa kayıt olmadan kayıt aşamasında nasıl ilgileniliyorsa, kurs bitiminde de ayni ilgi hiç değişmiyor. Kesinlikle diğer eğitimlerinizi de düşünürüm😇🙏🏿

Damla Yaren

2.000'den fazla
5 Yıldızlı Derecelendirme

5-stars-white

2.000 öğrenci tarafından 5/5 puan

Leave A Comment