Forbes’un gerçek zamanlı dünyanın en zengin kişileri listesine göre SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, 201,7 milyar dolar servet ile yeniden dünyanın en zengin insanı oldu.

Dünyanın en zengin insanları listesinde zirve, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos ve Elon Musk arasında gidip geliyor. Forbes’un verilerine göre bu yıl Tesla hisselerinde %720 artış yaşayan Musk, yeniden listenin ilk sırasına yerleşti.

201,7 milyar dolarlık bir servete ulaşan Musk, tıpkı Louis Vuitton’ın CEO’su Bernard Arnault ve Jeff Bezos gibi 200 milyar dolar barajını aşan isimler arasına girdi. Listenin ikinci sırasında ise 193,1 milyar dolarlık servetiyle Jeff Bezos yer aldı.

Bezos ve Musk arasındaki ipler gergin

 

Musk ve Bezos arasındaki bu rekabet, sadece Forbes’un listesinde değil aynı zamanada uzay taşımacılığı sektöründe de devam ediyor. Hatırlayacak olursanız geçtiğimiz aylarda Blue Origins, NASA’nın SpaceX’e bir nevi torpil geçtiğini gerekçe gösterek uzay ajansına dava açmıştı. Bunun yanısıra Bezos, SpaceX’in Federal İletişim Komisyonu kurallarını çiğnediğini belirterek Musk’ın şirketine de dava açtı.

İkili arasındaki ipler gittikçe daha da gerilmeye başlamışken yarışı şimdilik Musk kazanmış gibi görünüyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde dünyanın en zengin insanı seçilen ancak Tesla’nın hızlı değer kaybetmesiyle geri sıralara düşen Musk, bir kez daha dünyanın en zengin insanı seçildi.

Kaynak:buraya tıklayabilirsiniz

avatar-testimonial-courses

Öncelikle şunu söyleyebilirim; ilk başta tereddütlerim vardı acaba yararlı olur mu örgün eğitim gibi, iyi anlayabilir miyim diye ama gördükten sonra anladım ki gereksiz endişelermiş. Aksine online eğitim çok daha iyi. Kaçırdığım dersleri izleyebiliyorum. Hocalar çok ilgili ders dışında da sorularınıza yanıt verip ilgileniyorlar. Aynı zamanda kursa kayıt olmadan kayıt aşamasında nasıl ilgileniliyorsa, kurs bitiminde de ayni ilgi hiç değişmiyor. Kesinlikle diğer eğitimlerinizi de düşünürüm😇🙏🏿

Damla Yaren

2.000'den fazla
5 Yıldızlı Derecelendirme

5-stars-white

2.000 öğrenci tarafından 5/5 puan

Leave A Comment