Xiaomi Yatırımcı Günü etkinliklerinde konuşma yapan Lei Jun, şirketin elektrikli otomobil projesinin ne zaman hayata geçeceğini açıkladı. CEO’ya göre Xiaomi, otomobilinin seri üretimine 2024’ün ilk yarısında başlayacak. Şirket, üretimi Pekin’de gerçekleştirecek.

Son yıllarda hem Türkiye hem de diğer ülkelerde ününe ün katan Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, bir süredir yeni bir proje üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce yapılan açıklamalar ve edinilen bilgilere göre Xiaomi, önümüzdeki dönemlerde tamamen elektrik motorlu bir yapıya sahip olan bir otomobil üretecek. Şirket şimdi, bu proje ile ilgili çok dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Xiaomi’nin otomobil projesiyle ilgili açıklamalar, şirketin bir numarası Lei Jun tarafından yapıldı. Çin’de gerçekleştirilen Xiaomi Yatırımcı Günü etkinliklerinde mikrofonu alan Jun, bu otomobil projesi için biraz daha hızlı hareket edileceğini söyledi. CEO’nun yaptığı açıklamalara göre Xiaomi, elektrik motorlu otomobilinin seri üretimine, 2024’ün ilk yarısında resmen başlayacak.

Xiaomi otomobillerin üretileceği fabrikanın yeri de belli oldu

Lei Jun tarafından yapılan açıklamalarda, Xiaomi’nin otomobillerinin nerede üretileceğine de değinildi. Xiaomi patronuna göre Xiaomi AutomobileCo. Ltd.’nin üretim fabrikası, Pekin’e bağlı “Yizhuangzhen” isimli bir kasabada bulunacak. Yalnız bu fabrika tek olmayacak. Xiaomi kaynakları, fabrika sayısının yıllar geçtikçe artacağını ifade ediyor.

Kaynak:WebTekno.com

 

avatar-testimonial-courses

Öncelikle şunu söyleyebilirim; ilk başta tereddütlerim vardı acaba yararlı olur mu örgün eğitim gibi, iyi anlayabilir miyim diye ama gördükten sonra anladım ki gereksiz endişelermiş. Aksine online eğitim çok daha iyi. Kaçırdığım dersleri izleyebiliyorum. Hocalar çok ilgili ders dışında da sorularınıza yanıt verip ilgileniyorlar. Aynı zamanda kursa kayıt olmadan kayıt aşamasında nasıl ilgileniliyorsa, kurs bitiminde de ayni ilgi hiç değişmiyor. Kesinlikle diğer eğitimlerinizi de düşünürüm😇🙏🏿

Damla Yaren

2.000'den fazla
5 Yıldızlı Derecelendirme

5-stars-white

2.000 öğrenci tarafından 5/5 puan

Leave A Comment